3 Ekim 2012 Çarşamba

Hangi Bebek Şampuanını kullanalım? Güvenilir Bebek Şampuanı nasıl olmalıdır?


Günlerdir sosyalmedyada aktif annelerimizi takip ediyorum, 2 gündür en çok konuşulan konulardan biri güvenilir bebek şampuanı nasıl olmalı? Sanıyorum bunda bir neden de sektörde çok bilinen markalardan birinin kendi ürünleri ile ilgili düzenlediği tanıtıcı seminer.

Şu an söyleyeceklerim belki bazılarınıza taraflı gelecektir ama şunu unutmayın ki herşeyden önce ben "bir anneyim".

Bir anne olarak, bir marka ile ilgili çok eleştirdiğim şeylerden biri, aynı markanın belli bir süre sonra organik serisi çıkarmış olması. Bu durum zihnimde direkt "madem olabiliyordu, neden yıllarca bebeklerimize başka türlü şeyler sunuldu?" sorusunu uyandırıyor. Aynı şekilde yurtdışında BPA'sız diye cayır cayır satış yapan ama Türkiye'ye gelinceson ana kadar, gerekli mevzuat değişikliğinin yapılmasının hemen öncesinde bile BPA'lı biberonlarını bizlere satan markalar için de hissediyorum.

Anne olduktan sonra ve kızımızın extra hassas, alerjik bir bünyeye sahip olması nedeniyle, herşeyi defalarca tartar, her ürünle ilgili en ince ayrıntıyı ve kullanıcı yorumunu okur olduk. Bu nedenle de, uzun uğraşlarımızdan sonra güvendiğimiz bir markayı ise asla bırakmayı düşünmedik. İşte tam da bu nedenle, BABYGANICS markasını bırakamamızdan dolayı, bu sektöre girmiş olduk.

Neden Babyganics?

En başlıca nedeni, biz hemen hemen tüm ürünlerini kendi kızımızda kullandık ve çok memnun kaldık. Bu nedenle markaya ilk başta güvenmek için sağlam bir nedenimiz vardı: KENDİ DENEYİMİMİZ.

İkincisi bizi bu markaya yönlendiren bazı özellikler vardı. Bu ürünler laboratuvar ortamında değil, kendileri de yeni baba olmuş ve baba olduktan sonra etraftaki ürünleri sorgulayan ve memnun kalmayan 2 baba tarafından kurulmuş bir markaydı. Tüm ürünlerde bitkisel (plant based) maddeler kullanılmıştı. Marka Babyganics deterjanlarıyla MYGYM ile partner olmuştu ve tüm ürünleriyle de HEALTHYCHILD.ORG girişimi tarafından TRUSTED PARTNER seçilmişti.


Böyle bir markayı ve ürünleri Türkiye'deki bebekler için de ulaşılabilir kılmak istedik.

Gelelim sadede;Babyganics Doğal Köpük Bebek Şampuanı içeriğindeki maddeler:

Köpük Saç ve Vücut Şampuanı (Kokusuz)– Tüm bebeklerin saç ve vücut yıkamasında kullanılır.
Ürün İçeriği: Su, Coco-Glucoside, Sodium Lauroyl Sarcosine, Glycerin, Glyceryl Oleate, Cocamidopropyl PG-Dimonium Chloride Phosphate, Sodium Citrate, Citric Acid, Methylcloroisothiazolinone, Methylisothiazolinone.(bu iki koruyucu madde oranı: %.1'den az (bindebirden az) ).

Köpük yapısı sayesinde hem çok ekonomik hem de çok çabuk durulanabilen bu kokusuz doğal bebek şampuanı özellikle yenidoğan bebekler ve alerjik bebekler için süper bir ürün. Koku seven annelere doğal lavanta esanslı, Lavanta kokulusu da mevcut.

Deneyin derim...

Markanın ürünleri ile ilgili tüm içerikleri aşağıdaki linkten bulabilirsiniz:

http://www.babyganics.com/index.php?route=information/information/productingredients

Her türlü sorunuz için gabadu@gabadu.com'dan bize ulaşabilirsiniz.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder